„Pradawne Tsunami”

Pradawne Tsunami  

„Giovanni Aldini – Prawdziwy doktor Frankenstein”

Giovanni Aldini – Prawdziwy doktor Frankenstein    

„Seks kontra wiara”

Seks kontra wiara

„Ameryka Baracka Obamy”

Ameryka Baracka Obamy

„Między Życiem a Śmiercią”

Między Życiem a Śmiercią

„Cyberseks w sieci”

Jaki wpływ na życie młodych ludzi ma internet? W tym celu przeprowadzam wywiady nie tylko z użytkownikami serwisów społecznościowych, lecz także z naukowcem badającym zjawisko seksu w internecie, seksuologiem i adwokatem zajmującym się przestępstwami na tle seksualnym.

„Wielki Potop”

Wielki Potop

„Krew – Genetyczne przekleństwo”

Twórcy serii przedstawiają bardzo rzadko występujące choroby i wady genetyczne. W tym odcinku historia chłopca z Wietnamu, którego układ krwionośny to prawdziwy labirynt.

„Skóra – Genetyczne przekleństwo”

Twórcy serii przedstawiają bardzo rzadko występujące choroby i wady genetyczne. W dzisiejszym odcinku twórcy serii przedstawiają ludzi, którzy cierpią na genetyczne schorzenia skóry. Garrett wygląda, jakby jego skóra nie trzymała się ciała, zaś skóra Huntera nie złuszcza się.

„Mięśnie – Genetyczne przekleństwo”

W dzisiejszym odcinku twórcy serii opowiadają o ludziach cierpiących na niezwykle rzadko spotykane genetyczne choroby mięśni. Ami, który cierpi na postępujący zanik mięśni, czasem wygląda jak lalka.

„Pedofile z internetu”

Pedofile z internetu

„Zbrodnia Kontra Nauka Odc. 1”

Zbrodnia Kontra Nauka Odc. 1

„Zbrodnia Kontra Nauka Odc. 3”

Zbrodnia Kontra Nauka Odc. 3

„Zbrodnia kontra Nauka Odc. 4”

Zbrodnia kontra Nauka Odc. 4

„Zbrodnia kontra Nauka Odc. 5”

Zbrodnia kontra Nauka Odc. 5

„Wyścig w Kosmos Odc. 2”

Wyścig w Kosmos Odc. 2

„Cała prawda o satelitach”

Cała prawda o satelitach

„Cuda inżynierii – Silnik Odrzutowy”

Cuda inżynierii – Silnik Odrzutowy

„Pradawne Tsunami”

Filmowcy badają hipotezy, według których w odległej przeszłości olbrzymie tsunami zmieniło ukształtowanie powierzchni Ziemi. Sprawdzają, czy podobne zjawisko może wystąpić ponownie.

„Wielki Potop”

Naukowcy sądzą, że jeśli emisja gazów cieplarnianych wzrośnie trzykrotnie, poziom wód w oceanach podniesie się o 70 m, powodując kolejny potop. W programie m.in. wyniki badań pracującego dla NASA prof. Petera Warda.

„Spektakularne akcje II WŚ – Nalot na więzienie w Amiens”

Dzieje Operacji Jerycho, która polegała na zbombardowaniu więzienia, w taki sposób, aby członkowie francuskiego ruchu oporu i alianccy szpiedzy mogli uciec przed egzekucją.

„Spektakularne akcje II WŚ – Bitwa o Tobruk”

Historia bohaterskiego Australijczyka, gen. Lesliego Morsheada, który dowodził obroną Tobruku.

„Spektakularne akcje II WŚ – Nalot Doolittle’a”

Opowieść o ataku amerykańskich bombowców na Tokio, który przeprowadzono, mimo znikomych szanse na powodzenie akcji.

„Spektakularne akcje II WŚ – Chindici Wingate’a”

Szczegóły spektakularnej akcji wojskowej, którą przeprowadziła 77. brygadę piechoty pod dowództwem Orde’a Wingate’a.

„Komu Szkodzi Cyberseks ?”

Dziennikarka Nathalie Emmanuel sprawdza, jaki wpływ na życie młodych ludzi ma internet. W tym celu przeprowadza wywiady nie tylko z użytkownikami serwisów społecznościowych, lecz także z naukowcem badającym zjawisko seksu w internecie, seksuologiem i adwokatem zajmującym się przestępstwami na tle seksualnym. 18-letni Raff z Birmingham poznaje swoje sympatie na wszystkich portalach społecznościowych. Zdobył numery telefonówRead the Rest…

„SAS 1”

SAS 1

„SAS 3”

SAS 3

„Kosmonauci Odc. 1”

Kosmonauci Odc. 1

„Kosmonauci Odc. 2”

Kosmonauci Odc. 2

„Hammond buduje planetę Odc. 2”

Hammond buduje planetę Odc. 2

„Hammond buduje planetę Odc. 1”

Hammond buduje planetę Odc. 1

„Cuda inżynierii – Silnik odrzutowy”

W fabryce Rolls Royce’a pracuje ponad 11 tysięcy osób. Załoga pracuje nad nowymi modelami silników odrzutowych. Dzięki którym samoloty będą pracowały ciszej, emitując mniej zanieczyszczeń i lepiej chroniąc życie podróżujących nimi pasażerów. Autorzy obserwują m.in. prace nad napędem do nowego modelu Boeinga 787 Dreamliner.

„Cuda inżynierii – Okręt podwodny o napędzie atomowym”

Wizyta w fabryce BAE Systems. Specjaliści współpracujący z tym międzynarodowym przedsiębiorstwem pracują nad modelem silnika łodzi podwodnej nowej generacji. Ich celem jest stworzenie napędu wykorzystującego energię atomową, dzięki któremu maszyny mogłyby działać przez 25 lat bez potrzeby tankowania paliwa. Widzowie poznają stan prac nad tym wynalazkiem.

„Rzym bez tajemnic – Koloseum”

Amfiteatr Flawiuszów, zwany Koloseum, powstał w latach 75-82 n.e. Stanowi on świadectwo zarówno chwały Rzymu, jak i jego okrucieństwa. Autorzy programu podejmują się rekonstrukcji tego zabytku stolicy Włoch.

„Rzym bez tajemnic – Pompeje”

Pompeje (Pompeii), nazywane także Pompeja uważane były za jedno z najatrakcyjniejszych miast starożytnego Rzymu. Budowle wznoszone były z harmonią i pięknem. Jednak dnia 24 sierpnia 79 roku n.e. Pompeje spotkała tragedia. Wybuch wielkiego wulkanu, Wezuwiusza spowodował ogromne zniszczenia w mieście. Na szczęście popiół wulkaniczny, który zasypał Pompeje doskonale zakonserwował budowle i przedmioty, co pozwola namRead the Rest…

„Rzym bez tajemnic – Juliusz Cezar”

Gajusz Juliusz Cezar, pochodzący ze znanej patrycjuszowskiej rodziny, był głównym sprawcą upadku rzymskiej Republiki. Mimo tego, historia po dzień dzisiejszy widzi w nim wielkiego wodza i polityka, który po zwycięskiej wojnie przeciwko Pompejuszowi został władcą Rzymu.

„Rzym bez tajemnic – Legiony”

Legion albo legia (łac. legio) — podstawowa i największa jednostka taktyczna armii rzymskiej złożona przede wszystkim z ciężkozbrojnej piechoty. Odpowiednik współczesnej dywizji. W pierwszych trzech wiekach imperium armia rzymska liczyła od 25 do 34 legionów. W wyprawach legionów uczestniczyli również kamieniarze, cieśle, inżynierowie i inni rzemieślnicy.

„Rzym bez tajemnic – Chrześcijaństwo”

Rzym bez tajemnic – Chrześcijaństwo

„Co nam dała rewolucja przemysłowa – Machina wojenna”

Tym razem historyk Dan Cruickshank bada związki między rewolucją przemysłową a rozwojem sztuki wojskowej. Opowiada o pierwszej łodzi podwodnej, jaka została użyta podczas konfliktu zbrojnego. Widzowie poznają również informacje na temat pewnego typu karabinu i rakiet bojowych.

„Co nam dała rewolucja przemysłowa – Ruch”

Historyk Dan Cruickshank przedstawia najważniejsze skutki rewolucji przemysłowej. W pierwszym odcinku odwiedza herbaciarnię. Okazuje się, że właśnie herbata była siłą napędową rewolucji przemysłowej.

„Stalin – Rządy Terroru”

Stalin – Rządy Terroru

„Moc danych – Era wielkich obliczeń”

Dokument przybliża zmieniający się świat w erze informacyjnej. Według badań każdego dnia wytwarzamy więcej danych, niż cała ludzkość od początku cywilizacji do końca roku 2000.

„Cygańscy handlarze dziećmi”

Cygańscy handlarze dziećmi

„Zaginione Taśmy Kennedy’ego”

nia 22 listopada 1963 roku prezydent USA John F Kennedy został śmiertelnie postrzelony przez zamachowca podczas kampanii wyborczej w teksańskim Dallas. Winnym tej zbrodni, która zelektryzowała opinię publiczną na całym świecie, został uznany Lee Harvey Oswald.

„Henryk VIII – Umysł Tyrana – Książę”

W 1485 roku w bitwie pod Bosworth zginął Ryszard III York. Nowym królem Anglii został Henryk Tudor, znany jako Henryk VIII.

„Bi – Głodni wrażeń”

W filmie omawiana jest kwestia otwartego podejścia do kobiecej seksualności, coraz szerszej akceptacji związków jednopłciowych i zjawiska „bi-curiosity”.

„Rosja na czterech kółkach Odc. 2”

Dziennikarze Justin Rowlatt i Anita Rani wyruszają w dwie długie wyprawy przez Rosję. Ćwierć wieku po upadku Muru Berlińskiego, zamierzają przekonać się, jak daleko ten kraj odszedł od swojej zimnowojennej przeszłości i w jakim kierunku zmierza.

„Rosja na czterech kółkach Odc. 1”

Dziennikarze Justin Rowlatt i Anita Rani wyruszają w dwie długie wyprawy przez Rosję. Ćwierć wieku po upadku Muru Berlińskiego, zamierzają przekonać się, jak daleko ten kraj odszedł od swojej zimnowojennej przeszłości i w jakim kierunku zmierza.

„Stworzyć gwiazdę na Ziemi”

Fuzja jądrowa napędza Słońce, dlatego ma ogromne znaczenie dla życia na naszej planecie. Przekonamy się, czy może ona stanowić rozwiązanie światowych problemów z energią.

„Życie w celi śmierci – Judgement”

Życie w celi śmierci – Judgement

„Życie w celi śmierci – Execution”

Życie w celi śmierci – Execution

„Seks kontra wiara”

Seks kontra wiara

„Banita”

Ciekawy film opisujący średniowiecznych banitów i opisuje co to jest banicja, od tego słowa używa się popularnego w internecie słowa ban.

„Bonnie i Clyde – Prawdziwa historia”

Bonnie i Clyde – prawdziwa historia – cały film dokumentalny biograficzny opisyjący morderstw najsłynniejszej pary dokonującej zbrodnie w USA. Na podstawie ich historii powstał film w Hollywood.

„Salem – Zdemaskować Diabła”

Salem – Zdemaskować Diabła

„Dzieje Wikingów Odc. 3”

Neil opowiada o końcu epoki Wikingów. Widzowie dowiedzą się o skandynawskich odkrywcach, pierwszych królach Danii i nawróceniu na chrześcijaństwo.

„Dzieje Wikingów Odc. 2”

Neil bada historię narodzin imperium Wikingów. Przy okazji odkrywa dziewczęta z głowami w chmurach i buddyjskie posągi, które odbiegają daleko od wizji wojowników z toporami.

„Dzieje Wikingów Odc. 1”

W tym odcinku widzowie poznają tajemniczych, prehistorycznych przodków Wikingów: długowłosych rolników z epoki brązu, ich bojowe łodzie i pogańskie rytuały.

„Uprowadzeni przez kosmitów”

W Wielkiej Brytanii działa jeden z najdziwniejszych telefonów zaufania AMMACH. Jest to infolinia dla ludzi, którzy wierzą, że padli ofiarami porwań przez kosmitów. Twórcy filmu podążają śladami około 100 użytkowników.

„Spektakularne akcje II WŚ – Nalot Doolittle’a”

Opowieść o ataku amerykańskich bombowców na Tokio, który przeprowadzono, mimo znikomych szanse na powodzenie akcji.

„Spektakularne akcje II WŚ – Chindici Wingate’a”

Szczegóły spektakularnej akcji wojskowej, którą przeprowadziła 77. brygadę piechoty pod dowództwem Orde’a Wingate’a.

„Odnaleźć poległych”

Prowadzący badają historie żołnierzy, którzy walczyli podczas różnych wojen i polegli na polach bitewnych. Punktem wyjścia są miejsca bądź stare przedmioty, znajdowane w różnych regionach Wielkiej Brytanii. Ekipa filmowa podróżuje na miejsce znaleziska i stara się zrekonstruować losy właścicieli odkrytych przedmiotów.

„Warren Buffett – Najbogatszy człowiek świata”

Brytyjski ekonomista, dziennikarz i prezenter telewizyjny Evan Davis przedstawia kulisy życia i kariery jednego z najbardziej znanych amerykańskich przedsiębiorców. Biznesmen i filantrop Warren Buffett zgromadził wart miliardy dolarów majątek, podejmując trafne decyzje dotyczące kolejnych inwestycji.

„Pożegnanie z Plutonem”

Gdy Pluton został uznany za mało znaczącą planetę, wywołało to oburzenie. Los Plutona powiązany jest z losami innego ciała niebieskiego.

„Cała prawda o smaku”

Co by było, gdyby udało nam się sprawić, że miseczka fasoli zachwycałaby nas tak, jak pyszna czekolada?

„Churchill i faszystowski spisek”

W czasie II wojny światowej Wielka Brytania musiała stawiać czoła nazizmowi, który nie tylko nacierał z głębi Europy, ale stawał się także problemem wewnątrz państwa. Tuż po wyborze Winstona Churchilla na premiera funkcjonariusze MI5 wkroczyli do kilku mieszkań w centrum Londynu.

„Klęska arktycznego konwoju”

Jeremy Clarkson opowiada o konwojach arktycznych z czasów II wojny światowej, które płynęły po sztormowych wodach Arktyki, pełnych niemieckich okrętów podwodnych, aby zaopatrywać Związek Radziecki. Podczas wojny zatopionych zostało 87 statków handlowych.

„Ziemia na wielka skale – Miejsce do życia”

W jednym pokoleniu nasz świat zmienił się nie do poznania. Zmieniono bieg rzek i ukształtowanie terenów. Od ogromnych zabudowanych farm, po wieżowce wyrastające z pustyni. Badamy jak ludzkość stworzyła współczesny świat i jak przystosowuje go do współczesnych potrzeb.

„Ziemia na wielką skalę – Sposoby przemieszczania się”

Autorzy programu tłumaczą, w jaki sposób rozwijał się transport i poprawiał jego szybkość oraz zasięg. Następnie opowiadają o stacji kosmicznej, na której można zamieszkać.

„10 rzeczy których nie wiecie o spaniu”

Brak snu u większości ludzi powoduje zmęczenie i pogorszenie nastroju. Twórcy dokumentu radzą, jak walczyć z bezsennością za pomocą prostych sposobów. Wyjaśniają zjawisko snu oraz przedstawiają dziesięć sposobów na lepszy sen.

„Cuda Jezusa Odc. 1”

Cuda Jezusa Odc. 1

„Mity greckie – Podróż do źródeł Odc. 1”

Mity greckie – Podróż do źródeł Odc. 1

„Mity greckie – Podróż do źródeł Odc. 2”

Mity greckie – Podróż do źródeł Odc. 2

„Jak wyhodować planetę – Pretendentka”

Jak wyhodować planetę – Pretendentka

„Jak wyhodować planetę – Moc kwiatów”

Stewart opowie, w jaki sposób kwiaty wpłynęły na proces ewolucji zwierząt i dały początek ludzkiej cywilizacji.

„Ostatni Naziści – Polowanie Na Doktora śmierć”

Ostatni Naziści – Polowanie Na Doktora śmierć

„Ostatni Naziści – Najbardziej poszukiwani”

Serial dokumentalny o życiu zbrodniarzy wojennych żyjących w XXI wieku.

„Ostatni Naziści – Dzieci rasy panów”

Serial dokumentalny o życiu zbrodniarzy wojennych żyjących w XXI wieku.

„Jak wyhodować planetę – Światło życia”

Zespół botaników i naukowców zajmuje się badaniem roślin, które przyczyniły się do powstania świata. Specjaliści szukają gatunków dominujących niegdyś na naszej planecie.

„Podroż do wnętrzności”

Autorzy filmu opowiadają o systemie trawiennym oraz niezwykłych zadaniach wykonywanych przez narządy bez świadomego udziału człowieka.

„SAS – Sekrety Przetrwania Odc. 1”

SAS (Special Air Service), czyli brytyjskie specjalne siły powietrzne, to jedna z najlepszych jednostek tego typu na świecie. Bohaterami programu są czterej weterani SAS, którzy pod dowództwem Eddie’ego Stone’a odtwarzają dramatyczne akcje na polu bitwy. Każda misja zawiera instrukcje i szczegółowe komentarze.

„SAS Sekrety Przetrwania Odc. 2”

SAS (Special Air Service), czyli brytyjskie specjalne siły powietrzne, to jedna z najlepszych jednostek tego typu na świecie. Bohaterami programu są czterej weterani SAS, którzy pod dowództwem Eddie’ego Stone’a odtwarzają dramatyczne akcje na polu bitwy. Każda misja zawiera instrukcje i szczegółowe komentarze.

„Kosmiczne perspektywy – Ukryty Raj”

Autorzy programu przedstawiają tajemnice Europy, Tytana oraz Io. Krążą one wokół różnych planet Układu Słonecznego. Dokumentaliści zastanawiają się, czy panujące na nich warunki mogą sprzyjać powstaniu życia.

„Prawdziwa Maria Magdalena”

Pamiętamy ją jako prostytutkę, której Jezus wybaczył. Była grzesznicą, która umyła mu stopy własnymi łzami i wysuszyła włosami. Nazywała się Maria Magdalena. Ale Maria mogła być ofiarą największego zafałszowania postaci w historii!

„Twórcy historii – Gangsterzy”

Widzowie poznają niechlubne dokonania najbardziej znanych przestępców. W programie m.in. historia życia i tragicznej śmierci Bonnie i Clyde’a, pary Amerykanów, którzy dopuszczali się kradzieży, rozbojów i morderstw w latach 30. XX wieku. Filmowcy przedstawiają okoliczności strzelaniny, w której zginęli złoczyńcy. Inną postacią odcinka jest Al Capone, w latach 20. ubiegłego wieku będący wpływową postacią świataRead the Rest…

„Grobowiec tysiąca szkieletów”

W 2006 roku naukowcy trafili na grobowiec ponad tysiąca starożytnych, doskonale ubranych szkieletów. Dowiemy się, czyj pochówek odkryli.

„Fryderyk Wielki – Enigma Prus”

Historia dojścia do władzy i osiągnięć jednego z najwybitniejszych władców na ziemiach niemieckich, syna Fryderyka Wilhelma I.

„Historia nauki – Kim jesteśmy?”

ichael Mosley przygląda się anatomii mózgu i osiągnięciom psychologii. Jak się okazuje, nauka odkrywa wiele niewygodnych prawd na temat naszych myśli.

„Historia nauki – Na czym polega tajemnica życia?”

Gospodarz programu śledzi historię zmagań naukowców z wyzwaniem, które mimo wielowiekowych badań wciąż zawiera wiele zagadek.

„We wnętrzu Titanica”

Wyprawa do wnętrza Titanica. Widzowie zobaczą niezwykłe podwodne zdjęcia oraz niepublikowane dotąd wywiady z członkami ekipy poszukiwawczej.

„Historia nauki – Czy możemy zdobyć nieograniczone źródło energii?”

Michael Mosley bada, co łączy przemiany ludzkich cywilizacji i światopoglądów z odkryciami naukowymi oraz zmianami warunków środowiska przyrodniczego.

„Historia nauki – Z czego zbudowany jest wszechświat?”

Dziennikarz Michael Mosley przedstawia wpływ osiągnięć z różnych dziedzin nauki na rozwój społeczeństw.

„David Bowie – Narodziny gwiazdy”

Artysta David Bowie zyskał światową sławę. Uznawany jest za jednego z najbardziej nowatorskich i odważnych wykonawców XX w. Od debiutu w latach 60 był doceniany przez szerokie grono krytyków. Odniósł także ogromny sukces komercyjny i na zawsze odmienił oblicze kultury popularnej.

„Lądowanie w Normandii – Zapomniany skandal”

Historia manewrów pod kryptonimem „Tygrys”, które odbyły się na wybrzeżu hrabstwa Devon. Miały one przygotować alianckie wojska do lądowania w Normandii, lecz w konsekwencji okazały się wielką porażką organizacyjną, która kosztowała życie kilkuset żołnierzy.

„Peter Jones – Jak zbić fortunę”

Jeden z brytyjskich biznesmenów, Peter Jones, rozmawia z twórcami największych brytyjskich marek. Prosi ich, by opowiedzieli, jak odnieśli rynkowy sukces.

„Zaginione Królestwa Afryki – Nubia”

Zaginione Królestwa Afryki – Nubia

„Zaginione Królestwa Afryki – Wielkie Zimbabwe”

Zaginione Królestwa Afryki – Wielkie Zimbabwe

„Zaginione Królestwa Afryki – Etiopia”

Zaginione Królestwa Afryki – Etiopia

„Historia Boga – Wiara i nauka Odc. 3”

Czy nauka i religia mogą istnieć obok siebie? A może to nauka przynosi dziś odpowiedzi na pytania, które dawniej rozumiano dzięki wierze?

„Historia Boga – Nie ma innego Boga, prócz Boga Odc. 2”

Profesor Robert Winston bada różne religie i ich wizje bogów. Próbuje się również dowiedzieć, dlaczego ludzie w ogóle zaczęli wierzyć w Boga.

Strona 1 z 41234