Opublikowano 17.05.2010, autor: admin"Syn Boga"

Kim był Jezus? Człowiekiem czy bożym synem? Czy jego życie to prawda czy symboliczna droga? Kto ma rację: oficjalna doktryna czy gnostycy?
Świetny dokument o początkach Chrześcijaństwa.

GD Star Rating
loading...
Syn Boga, 5.1 out of 10 based on 14 ratings
Podziel się na:
 • Facebook
 • Wykop
 • Google Bookmarks
 • Twitter
 • RSS
 • Ulubione
 • Drukuj
 • PDF

4 950 odsłon
18 odpowiedzi na “Syn Boga”

 1. Dezerter pisze:

  Po obejrzeniu 2 minut wyłączyłem, kłamstwa i bzdury niczym niepoparte fakty o Soborze w Nicei są inne – szkoda czasu na reszte

  GD Star Rating
  loading...
  • 7ywiec pisze:

   Dezerter, to po co sie wypowiadasz skoro obejrzales dwie minuty? Nie podoba sie to wlacz T(adeusz)R(ydzyk)WAM i problem z glowy, a mowienie ‚szkoda czasu na reszte’ swiadczy nie powiem o czym 😉 Kiedys wrzucilem ten film na fb i po krotkim czasie przeczytalem komentarz ‚obejrzalem polowe (film ma 12 9cio minutowych czesci), film jest zrobiony przez ateistow i agnostykow…’ 🙂 Przypuszczam, ze i Ty jestes taki ‚mistrzu’
   Pozdrawiam

   GD Star Rating
   loading...
 2. TOT pisze:

  Interesujący film, poparty autorytetem i wiedzą naukową ekspertów z jednych z najlepszych uczelni świata. Odważne, naukowe spojrzenie pozbawione emocji. Polecam

  GD Star Rating
  loading...
 3. pablo pisze:

  Jasne …bzdury hehe…

  GD Star Rating
  loading...
 4. pablo pisze:

  Co do samego filmu to moim zdaniem jest bardzo interesujacy.

  GD Star Rating
  loading...
 5. TOT pisze:

  program „PLANET” pokazuje dobre dokumenty poparte dowodami. Autor filmu zastrzega w nim, że z wyrażonymi w nim opiniami na temat chrześcijaństwa większość uczonych się nie zgadza lub ma w niektórych kwestjach odmienne zdanie. To nie tylko uczciwe podejście do widza, ale również dowód na to, że film nie ma na celu atakowania kogokolwiek.W filmie również wypowiadają się eksperci – pracownicy naukowi z takich uczelni jak Harvard, co samo w sobie stanowi pewną gwarancję prawdziwości użytych argumentów popartych dowodami naukowymi. Religia nie może być tematem TABU. Jeżeli archeolodzy odnajdują nowe dowody zwiazane z genezą chrześcijaństwa powinno się je badać i analizować tak jak w przypadku innych dziedzin historii ludzkości

  Naprawdę warto obejrzeć. Polecam również film pt. „Jezus inne spojrzenie” albo ” Rywale Jezusa” dostępne na tej stronie.

  GD Star Rating
  loading...
 6. JJ pisze:

  Niesamowicie ciekawy i wciągający dokument. Ukazuje wiele interesujących faktów dotyczących wiary, a nie obraża niczyich uczuć religijnych. Gorąco polecam.

  GD Star Rating
  loading...
 7. ArthurGreen pisze:

  @Dezerter, wyczuwam z Twojej strony lekki lobbing z strony znanej religijnej rozgłośni radiowej.. Jestem wierzący, zawsze w niedzielę uczestniczę w mszy świętej.. Jestem też myślący, i naprawdę uważam ten dokument za genialny i maksymalnie obiektywny… Teraz w Twoich oczach zabrzmi to jako herezja, ale pomyśl logicznie. Nasza wiara bazuje na dokumentach, które zostały napisane 300 lat po śmierci Chrystusa..

  Pozdrawiam.

  GD Star Rating
  loading...
 8. Sun Hwan pisze:

  Doskonaly.

  GD Star Rating
  loading...
 9. tomas pisze:

  Bardzo ciekawy dokument, polecam wszystkim – tym wierzącym i niewierzącym. Po jego obejrzeniu bardziej umocniłem się w przekonaniu, że boga takiego jakie przedstawia nam chrześcijaństwo nie ma.
  pozdrawiam

  GD Star Rating
  loading...
 10. katolik pisze:

  Bezsensowny film, 3 ewangelistów na pewno znało osobiście Jezusa (nie mam pewności co do Mateusza). Co do gnosytków ( z tego co zrozumiałem o nich) to dla mnie jest to pogląd bezsensowny, bo kto o Tobie stanowi, tylko ty. Moim zdaniem, aby zrozumieć siebie, najpierw należy „obedrzeć” się z wszelkich pragnień i pożądań ciała, i tak głosi Kościół Katolicki.

  GD Star Rating
  loading...
 11. lola pisze:

  krótka dygresja.

  W 4 ewangeliach Chrystus najbardziej krytykuje ówczesne duchowieństwo! przeżarte korupcją, zakłamaniem, odejściem od nauki Boga!

  Obecnie mamy schyłek kościoła katolickiego, kleru zamieszanego w pedofilię, łamiącego celibat, zakłamanego, który zapomniał skąd się wywodzi!

  Ofiara, która przez 300 lat prześladowań zamieniła się w KATA na 1500 lat ludzi myślących inaczej!

  Chrystus nauczał inaczej!

  Ale kościół zakazał czytania pisma św.

  Chciał być monopolistą!

  Gdyby Chrystus ingerował w życie ludzi, to by nie dopuścił do:

  W początkach chrześcijaństwa papierze mieli dzieci, mordowali przeciwników i sami byli ofiarami morderstw przeciwników politycznych!

  Według mnie równie pięknie brzmiała ideologia komunistów: raj na ziemi. Ale rzeczywistość była brutalna!

  GD Star Rating
  loading...
 12. Egoniusz pisze:

  Ciekawy dokument,ale dla mnie nie ma to większego znaczenia,nie wieże w boga.

  GD Star Rating
  loading...
 13. krzychu pisze:

  Ten film powinien byc obowiazkowo puszczany na lekcjach religi w polskich szkolach.

  GD Star Rating
  loading...
 14. Bob pisze:

  czlowiek ktory mowi z tych dwoch, po lewej i ma swoj wlasny obraz mowi wszystko o czlowieku i o nas i o tym mowi Biblia. Amen

  GD Star Rating
  loading...
 15. Gervvazy pisze:

  Nic co ludzkie nie jest mi obce, myślę że taka osoba jak Jezus kiedyś istniała lecz jako człowiek nie żaden syn boga. Indoktrynacja kościoła w miarę upływu czasu zrobiła swoje. Nie bronie nikomu wierzyć, lecz uważam że są prostsze i bardziej logiczne wytłumaczenia istoty naszego świata i samych nas. Religia szerzy nietolerancje i podziały a przecież wszyscy jesteśmy tylko ludzmi, zawsze tak było.

  GD Star Rating
  loading...
 16. sussy pisze:

  Totalna bzdura..

  GD Star Rating
  loading...
 17. Ramnej pisze:

  Można obejrzeć i samemu wyciągnąć wniosek, tak samo można powiedzieć o kościele katolickim znając ich mroczne strony, że aż trudno w to uwierzyć że Jezus powołał kościół katolicki

  GD Star Rating
  loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *